Jest to już dziewiąta edycja naszego cyklicznego wydarzenia. Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Komendanta Głównego PSP.W poprzednich latach odbyły się międzynarodowe konferencje z udziałem specjalistów z całego świata, które okazały się bardzo udanymi przedsięwzięciami, z szerokim wydźwiękiem nie tylko w środowisku pożarniczym. Konferencje każdorazowo zbierały szereg pozytywnych opinii i owocowały licznymi pochlebnymi artykułami w krajowych czasopismach branżowych oraz na zagranicznych forach związanych z badaniami i rozwojem pożarów wewnętrznych.
Jak co roku nie zabraknie ciekawych i aktualnych tematów. W tegorocznej konferencji planujemy m.in. udział następujących gości:

  • Alex Forrest – oficer straży z Kanady, który jest prawnikiem od 26. lat i działa w sferze legislacji dot. problematyki nowotworów w straży,
  • prof. Anna Stec – University of Central Lancashire w Anglii, po raz trzeci gość konferencji, ekspert toksykologii środowiska pożaru
  • dr hab. inż. Wojciech Węgrzyński, prof. ITB – wielokrotny gość naszej konferencji, który w tym roku opowie o zastosowaniu drewna CLT w budownictwie,
  • mgr inż. poż. Szymon Kokot – prezes oddziału SITP i założyciel fundacji cfbt.pl przypomni zapomnianą już nieco sztukę używania prądów zwartych wody.

Do wygłoszenia prelekcji planujemy również zaprosić osoby z kraju zajmujące się ochroną przeciwpożarową, szkoleniem pożarniczym oraz działalnością operacyjną. Spodziewamy się obecności ekspertów Programu Certyfikacji Bezpieczeństwa OZE i Nowych Technologii (KEZO PAN, Fundacja cfbt.pl oraz SITP), którzy przedstawią zagadnienia związane z alternatywnymi paliwami, magazynami energii i instalacjami fotowoltaicznymi.

W niedługim czasie pojawią się kolejne szczegóły na temat konferencji oraz karta zgłoszenia. Przewidywany koszt udziału to kwota około 770 zł. Istnieje również możliwość przyjazdu dzień wcześniej za dodatkową opłatą.
Organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmian w programie oraz szczegółach dotyczących organizacji konferencji.